Only registered users can comment.

 1. Podziwiam twoją pasję i poświęcenie w stworzeniu tego arcydzieła. Żaden inny polski dziennikarz nie jada z tobą przy tym samym stole, a zaledwie kilku je w tej samej restauracji 😉

 2. A na karcie na czasie: test zupek chinskich, telefoniczne pranki, isamu oszlalal bo zobaczyl jakis samochod… 🙁 Szacunek Mateuszu. Jestes Wielki.

 3. Mega realizacja, mega materiał. Widać ogrom pracy. Pić wódeczke w Brazylii z rodziną Felipe…no czy może być piękniej?? 🙂

 4. Wspaniały dokument, po obejrzeniu go, wydaje ci się jakby to była tylko chwila niczym pstryknięcie palcami. Brak słów i naprawdę, szacunek.

 5. Cóż można powiedzieć. Dozgonny szacunek za to co robicie. Ten materiał to coś wspaniałego. To się nazywa dziennikarstwo!

 6. Panie Mateuszu niesamowita praca. Coś fantastycznego! Pomysł, realizacja i występujący w filmie ludzie! Wielkie ukłony. Wspaniałym człowiekiem jest Filipe Luis i wspaniali ludzie go otaczają. Niesamowite było słuchać i oglądać to świadectwo polskości. To było piękne 58 minut życia.

 7. Panie Mateuszu arcydzieło ! Proponuje założyć Patronite i zbierać pieniądze, na tak wspaniałe dokumenty. Myślę, że każdy chciałby zobaczyć następne filmy. Chapeau bas

 8. Gracias por subir este documental tan interesante. Los polacos que viven en America Latina sonríen mucho y parecen más simpáticos que los polacos en Polonia… voy a mudarme a uno de los países de Latinoamérica 😁

 9. Ktoś kto dał łapkę w dół musi mieć bardzo smutne życie. Ten film to arcydzieło w czystej postaci. Powinni to puszczać w kinach, to powinno być płatne. Wyłamałeś się poza schemat codziennego dziennikarstwa i biadolenia o niczym albo o rzeczach, o których każdy wie. Gratuluję raz jeszcze i życzę dużo chęci na kolejne produkcję jeśli takowe masz w planach. Pozdrawiam

 10. Wow..niewiedzialam ..ale teraz juz wiem:))a dokument poprostu swietny …przypadkowo natrafilam i musialam obejrzec do konca..

 11. Jestem pod wrażeniem tego materiału. Świetna robota, cieszę się, że coś takiego powstało. Moje słowa uznania, musiało to kosztować sporo pracy. Ogląda się wyśmienicie.

 12. Kozak. Jestem pod wrażeniem pańskiej pracy. Efekt znakomity. A historia przedstawiona w filmie też super. Brawo!

 13. Jest to film który rozszerzył mój obraz postrzegania emigrantów w brazylii podczas drugiej wojny światowej. Naprawde jest genialny, i to że nie powstał przy pomocy żadnego studia i żadnego promowania go na większą skale budzi respekt. Kolejny genialny materiał. Brawo!

 14. Niesamowite jest to gdy się słyszy jak mówią po polsku a potem człowiek pomyśli ze od pokoleń mieszkają w Brazylii.
  Bardzo wzruszający film, dzięki Panie Mateuszu !

 15. 3.400 łapek w górę do 7 w dół. Do łapek najlepiej z dystansem, ale w tym przypadku jest to najlepsze podsumowanie pracy, jaką tu wykonano!

 16. Niemcy jak zwykle nas oszukali, oni najlepsze grunty, a Polacy karczować dżunglę i spać na drzewach, aby uchronić się przed dziką zwierzyną. Południe Brazylii to najbardziej europejski obszar, pozdrawiam Polaków z Kurytyby, jest tam fajny polski skansen, a domy wyglądają jak w muzeum wsi kieleckiej.

 17. Wspaniały film, mowiacy o sile pięknie polskości i załączonej z nim wierze katolickiej. Jest to najlepszy możliwy hołd dla Polonii brazylijskiej…

 18. Coś wspaniałego, wzruszającego i cieszącego serce. Sam jestem "mieszańcem" (mój tata jest Grekiem) i odkrywanie skąd pochodzę, poznanie rodziny od było dla mnie czymś wspaniałym. Duma napełnia jak miłość do Polski wciąż "żyje" w tych ludziach i choć minęło tyle lat wciąż są dumni skąd pochodzą i pielęgnują to.

 19. Przepiękny materiał. Szczególnie poruszający fragment zaczyna się od 29 minuty. Dziennikarstwo na światowym poziomie. Dziękuję!

 20. Ogromny, naprawdę ogromny kawał swietnie wykonanej roboty, bardzo ciekawy pomysł na film który mnie kupił jako kibica Rojiblancos. Pokłony w twoja stronę

 21. Świetny materiał! Takich ludzi z pasją jak redaktor Święcicki to się szanuję. Pozdrawiam i mam nadzieję na komentowanie przez Pana jak największej liczby meczów mojej Serie A.

 22. Przez 24 lata życia wzruszałem się tylko na Forrescie Gumpie. Zmienił to ten film.
  Dokumentalny.
  Na YouTube.
  Autorstwa "amatorów".

  DZIEŁO!

 23. LUDZIE WYŚWIETLEŃ JEST 50tys a tylko prawie 4 tyś łapek w górę, naprawdę trzeba docenić pracę jaka została włożona w ten film.

 24. Wielkie dzieki za takie filmiki , robicie zajebista robote , powinniscie miec jakis link do konta aby mozna bylo was wspierac bo za takie reportarze sie nalezy 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *